«КОНСТРУКТОР НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ»: ПЕРШИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР ДЛЯ РОЗРОБНИКІВ ДЕРЖСТАНДАРТУ БАЗОВОЇ ОСВІТИ ДЛЯ 5-6 КЛАСІВ

В 2021 році триває процес втілення Державного стандарту базової освіти та тестування моделювання навчальних програм на електронній платформі «Конструктор навчальних програм», яку технічно втілює інноваційна команда розробників Activemedia за підтримки Проекту “Фінська підтримка реформи української школи”.

Нещодавно була доопрацьована друга версія Конструктора. Але роботи тривають, відточуються, як зауважив Координатор проекту від України Роман Шиян, щоб запропонувати освітньому ринку найкращий практичний, зручний, технологічний взірець конструювання навчальних програм.

Започаткована серія онлайн-семінарів для робочої групи розробників базової освіти для 5-6 класів – це можливість вийти на досконалий результат ефективності Конструктора. Перша була проведена одразу після Нового року – 5 січня 2021 за технічної підтримки компанії Activemedia.

Зараз мета – якомога точніше, повніше і глибше відобразити в модельних навчальних програмах з предметів/ інтегрованих курсів для 5-6 класу вимоги держстандарту, охопивши при цьому всі освітні галузі.

Після того, як переконаються розробники, що “все працює», Конструктор буде пропонуватися:

  • колегам по цеху – для створення власних рішень;
  • уповноваженим агенціям – для експертизи цих програм;
  • видавцям – для створення відповідних навчальних матеріалів;
  • пілотним школам – для вибору/ модифікації/ апробації запропонованих рішень у рамках створення ними власних освітніх програм.

Конструювання однієї програми займає 2 місяці, як зазначила одна із експерток Групи підтримки реформ Ірина Старагіна. Для зручності, розробник може самостійно конструювати програму чи використовувати шаблони, створювати команди (творчі колективи, видавництва, шкільні), планувати програму на рік чи місяці та опиратися на критерії оцінювання.

Про Конструктор навчальних програм НУШ

Професійним завданням вчителя нового часу є вибір педагогічних і технічних засобів досягнення запланованих результатів, які визначено в нормативно-правових документах, зокрема, Державному стандарті початкової освіти.

Скачати (pdf, 3,0 МB)

Одним із засобів реалізації є електронна професійна платформа «Конструктор навчальних програм».

Скачати (pdf, 1,0 МB)

Важливість Конструктора полягає в можливості оптимізувати діяльність вчителя. Плануванні освітнього процесу шляхом автоматизації розробки освітніх програм з використанням систематизованих освітніх результатів з освітніх галузей відповідно до Державного стандарту початкової освіти з урахуванням предметної інтеграції.

Конструктор – це засіб-інструмент проектування, що дозволяє вчителю структурувати освітню програму за обраними параметрами.

Педагогом визначається мета освітньої програми, проблемні питання, характеристика діяльності вчителя та учня, основні терміни та поняття, міжпредметні зв’язки, компетентнісно орієнтовані результати навчання. Конструювання програм – один з найважливіших напрямків освітнього проектування.

Інноваційний унікальний програмний продукт «Конструктор навчальних програм» створено за підтримки Проекту “Фінська підтримка реформи української школи”.

Онлайн-освіта сьогодні є потужним інструментом позитивних змін у світі та Україні. Креативна, інноваційна, технологічна команда Activemedia щоденно інтегрує інновації, враховуючи карантинні обмеження та нагальні виклики нового турбулентного світу.