“Ресурсна скриня” для батьків та вчителів: Activemedia допомагає “Смарт освіті” створити безкоштовні інструменти для ресурсної допомоги

Команда ГО “Смарт освіта” разом із сімейною й дитячою психологинею Світланою Ройз створили веб-сайт для ресурсної допомоги батькам та педагогам. Традиційно, команда Activemedia виступила технологічним партнером проекту

Нова сторінка називається “Ресурс педагога” та розміщена у вільному доступі на сайті НУШ. Ця сторінка буде помічною для всіх дорослих, які мають дітей допідліткового віку або працюють із ними. На ній розміщені Ресурсна скриня й методичний посібник.

Ідея створення цих матеріалів народилася ще у 2017 році, коли ГО “Смарт освіта” разом із сімейною та дитячою психологинею Світланою Ройз розпочали проводити ресурсні зустрічі для вчителів. Наповнений енергією вчитель здатний впоратися з навіть дуже сильним стресом та учнями зі складною поведінкою. Педагог із потужним емоційним інтелектом та ґрунтовними психологічними компетентностями може стати справжнім провідником не тільки у світ знань, а і у світ дорослішання для українських школярів.

Ще тоді разом зі Світланою ми намріяли створити таку собі ресурсну скриню для педагога, яка б допомагала йому чи їй у роботі в школі. А саме – допомагала розвивати емоційну стійкість у дітей. Усі матеріали в ній створені для того, щоби зробити дітей стійкими до стресу та напруження, емоційно компетентними, усвідомленими і щасливими, – розповідає керівниця ГО “Смарт освіта” Галина Титиш. – Скарби у цій скрині – саме для того, щоби допомогти вам: батькам, педагогам, психологам у роботі з дітьми. Щоби ви могли ними скористатися за потреби”.

Ресурсна скриня – це добірка вправ та інструментів, які допоможуть дорослим навчити дітей емоційної стійкості, співпереживання і стресостійкості. Також у ній є інструменти для запобігання булінгу в школі, які можуть допомогти дітям боротися зі злістю та відчувати увагу до себе. Вміст ресурсної скрині можна побачити на відео:

Це скарбничка інструментів для роботи вихователів дитячих садків, учителів молодшої школи й батьків для ознайомлення дитини з емоціями. Тут зібрані як авторські, так і відомі, використовувані у світі та адаптовані під нашу аудиторію і потреби практики.

У скрині є багато практик, які допоможуть дитині навчитися розрізняти емоції, називати їх і оволодіти різними стратегіями, як дати їм безпечну форму. Ми ж пам’ятаємо, що всі емоції важливі, а поведінку ми можемо вибирати.

Також у скрині є те, що можна використовувати як наочний посібник у групі та класі для створення атмосфери близькості й безпеки,” – говорить Світлана Ройз.

У методичному посібнику Світлана Ройз дає відповіді на запитання педагогів та батьків про навчання й виховання дітей. Він буде поступово оновлюватися, бо запитання надходять і далі.

Розділ створено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проєкту “Посилення психологічних навичок педагогів та формування стійкості й ресурсності освітян в умовах дистанційного навчання і пандемії СOVID-19”.

Компанія Activemedia виконала всі роботи з технічної реалізації веб-сайту Ресурсна скриня“.

Компанія Activemedia є розробником і з 2017 року здійснює всі роботи з технічного супроводу інформаційного порталу “Нова українська школа