“ВЧИСЯ ВУХАМИ”: Новий проєкт ACTIVEMEDIA та ГО “СМАРТ ОСВІТА”

Історія співпраці ACTIVEMEDIA та ГО “СМАРТ ОСВІТА” триває не один рік, налічує не один проєкт, але завжди вирізняється професійністю, активною громадською позицією та готовністю зробити освіту для українських дітей кращою.

Новий проєкт «Вчися вухами» є відповіддю на складні умови, в яких навчаються наші діти. Ідея проєкту виникла з початком війни в Україні, коли більшість дітей не мали змоги повноцінно навчатись, але їм так була потрібна підтримка і допомога.

ГО “Смарт освіта” разом із Educo розробили 120 аудіоуроків для учнів 8–11 класів, щоб вони могли у біль-якому місці та в будь-який час безоплатно вивчати українську мову, літературу та історію України. Психологічний супровід цього проєкту здійснювала відома психологиня Світлана Ройз, а технологічний – компанія  ACTIVEMEDIA.

Нова сторінка, розміщена у вільному доступі на сайті НУШ, називається “Вчитися вухами” (https://audiolessons.nus.org.ua/ ).

Аудіоуроки – це не начитування тексту основних тем шкільних предметів, а цікаві розповіді, актуальні приклади та запитання для обговорення чи власних міркувань. Відтак, ці аудіоуроки можуть використовувати як вчителі для збагачення власних напрацювань та методик, так і учні. Особливо ті, хто перебуває за кордоном, але активно підтримує зв’язок із Україною; має проблеми із зором; бажає повторити матеріал уроку, але не має змоги чи ресурсів переглянути його.

Зі свого боку ACTIVEMEDIA забезпечила технологічну свободу для користування контентом: аудіоуроки доступні на платформах Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify. Їх можна завантажувати та прослуховувати навіть за відсутності інтернету, у будь-який зручний момент.

Наразі розроблена лише частина аудіоуроків – контент буде поступово наповнюватись. Крім того, учасники проєкту до аудіоуроків готують тести, запитання, теми для есе. Але ці ресурси створюються не для контролю школярів, а для того, щоб створити спільноту, учасники якої матимуть змогу вдосконалювати навички письма, критично оцінювати пропоновані матеріали, обговорювати питання та одержувати допомогу у вивченні української мови, літератури й історії України.